27 сентября 2017
Духовная дисциплина
Дисциплина — это не потеря свободы, но избавления себя от ненужного …

«Про це піклуйся, у цім пробувай, щоб успіх твій був явний для всіх. Вникай в самого себе та в науку: займайся цим постійно: бо роблячи так, і себе спасеш і тих хто слухають тебе» (1Тим 4:15-16).

Якщо якийсь орган хворий в нашому тілі, то все тіло відчуває дискомфорт.

Те ж саме відноситься і в Церкві Ісуса Христа. Ми не можемо говорити подібно до Каїна: «А що, я сторож братові моєму?». Ми всі дбаємо один про одного і про себе. Коли ми погано дбаємо про своє духовне здоров’я, то це завдає шкоди не тільки нам, але й цілій Церкві.

Тимофій був дуже успішною людиною. Він міг бути бізнесменом, але вибрав служіння. Апостол Павло спонукає Тимофія бути успішним, але не успішним, як бачить світ, але успішним у відносинах з Богом. Всім нам потрібно мати правильну систему дисципліни по відношенню до себе. Без дисципліни спортсмен не доб’ється нагороди, музикант не зможе виграти конкурс, а солдат не отримає підвищення.

Принципи духовної дисципліни:

1) Харчування.

Говорячи про харчування тілесне, ми дуже розважливі. Дивимося на терміни придатності товарів, на калорії. Але важливо зважати на духовне харчування. Не можна весь тиждень дивитися фільми і серіали, інтернет-сайти, а потім в церкві бути духовними. Духовність не прийде сама собою. Нам потрібно харчуватися словами віри. «Як новонароджені немовлята, жадайте щирого духовного молока, щоб ним вирости вам на спасіння» (1Петр 2:2)

Прикладом можуть служити сини первосвященика Скеви. Їх не знали, як ревних служителів. Вони були релігійними, традиційними, але не наповненими Духом Святим. Тому під час їхньої спроби вигнати з людини нечистих духів, біси не побачили в них загрози для себе і розправилися з ними, побивши їх.

2) Утримання від негативу.

«Цурайся бабських байок, а вправляйся в благочесті» (1Тим 4:7). Нам варто уникати поганих компаній, блуду, пліток… Є багато речей, яких нам варто уникати, щоб вони не отруїли нас і все тіло Христове. «І кожен змагун від усього стримується, щоб тлінний прийняти вінок, а ми ж нетлінний. І тому я біжу не так, немов на непевне, б’юся не так, щоб тільки бити повітря» (1Кор 9:25-26)

Спортсмени також смиряють себе і утримуються, щоб дисциплінувати себе. Може бути, люди світу собі ні в чому не відмовляють, але ми хочемо отримати вінець правди. У нас повинен бути список нашого утримання: гріх, спокуси, негативні джерела. Апостол Павло все світське порахував марним заради Господа, а як йдуть справи у нас?

3) Тренування в благочесті.

Молитва і піст — прекрасні вправи для благочестивого і духовного життя. Благочестя — шанування Бога і смиренність перед Богом. Тому, коли ми розвиваємо себе в богобоязливості, ми ростемо духовно. Є люди лицемірні, нечестиві, які не відчувають трепету перед Богом. Може бути, нам не варто воювати з дияволом своїми ідеями, але шукати виконання волі Господа. Тоді нам стане жити набагато легше, бо Сам Бог буде заступатися за нас.

Якщо ми будемо триматися цих принципів у своєму житті, то станемо успішними в служінні Богу. Подібно спортсменам, які отримують мирську нагороду, ми зможемо отримати дар вічного життя. Давайте не мати тільки вигляд благочестя, але і його духовну сутність.

Поділитися:

Перегляди: 407