6 Листопада 2017

Підтвердження Біблії різними галузями науки

Наукові факти

Підтвердження Біблії різними галузями науки
1. Математика.
У Старому Завіті існує більше 300 конкретних пророцтв, що передбачають кожну визначну подію в житті Христа.
Згадаємо 48 пророцтв про перше пришестя Ісуса Христа до Ізраїлю як Месії. Всі вони збулися до найдрібніших подробиць. Імовірність виконання в житті однієї особи 48 пророцтв, записаних від 400 до 2000 років до Його народження, дорівнює близько одного з десяти в ступені 157. У Всесвіті навіть електронів менше. Кількість електронів у Всесвіті виводимо, виходячи з їх кількості в атомах, а потім виводимо кількість атомів в квадратному дюймі і множимо це число на 150 мільярдів квадратних світлових років; ви виявите, що до 157 нулів не доходить.
Візьмемо навіть менше, 22 пророцтва, що стосуються походження і життя Христа. Імовірність виконання цих пророцтв становить один з десяти в ступені 97. Один з десяти з подальшими дев’яносто сімома нулями! Записували ви коли-небудь це число на аркуші паперу і бачили, як це виглядає? Знаєте чому це еквівалентно? Це рівнозначно тому, щоб взяти одну піщинку на пляжі в Самоа і загорнути її в липку стрічку та покласти цю піщинку назад на будь-який інший пляж, закопавши її вглиб на метр, а потім сказати людині: «Піди і знайди цю піщинку». Потрібно буде шукати цю піщинку на кожному пляжі світу і знайти її. Знаєте свої шанси зробити це? Один з десяти в дев’яносто сьомому ступені. І така ж ймовірність Біблії, на яку не насмілюється наважитися ніяка інша релігійна книга в світі.
Отже, говорячи про священність Біблії, ми знаходимося на рівні, що перевищує сьогодні будь-яке наукове досягнення. Немає математичних геніїв, живих або померлих, немає програм коледжів наяву або не наяву, немає підручників математики, написаних або що пишуться, які б намагалися повторити це; а якби навіть і спробували, то у них би нічого не вийшло. Коли ми говоримо про Біблію, як про Писання, то говоримо з математичною достовірністю наукового факту. Настільки точно написаних наукових книг немає. Немає наукового підручника, який міг би зрівнятися зі Словом Божим.
2. Астрономія.
Біблія є єдиною древньою книгою, яка точна в усіх наукових подробицях. Наприклад, стародавні греки вірили, що велетень Атлас стоїть на краю Землі і підтримує небо невтомною головою і руками. Індуси вважали, що земля тримається на спинах чотирьох слонів, які стоять на величезній черепасі, яка, в свою чергу, плаває в космічному морі. Північно-буддистська література стверджує, що земля стоїть на скелі з золота і дорогоцінних каменів, а скеля покоїться на неосяжному морі.
Біблія не розповідає подібних небилиць. В одній з найдавніших книг Біблії, книзі Йова, сказано: «Бог повісив землю ні на чому» (Йов. 26: 7). Більш точного визначення, навіть в наш освічений вік, не придумаєш.
Мойсей, що вивів ізраїльський народ з єгипетського рабства, був прийомним сином дочки фараона і здобув єгипетську вищу освіту того часу. Безсумнівно, він добре знав і вавилонську мудрість. Якби він писав свої книги без керівництва Святого Духа, перші розділи Біблії, що описують творіння Землі і Всесвіту, були б сповнені тих помилок, якими рясніють єгипетські і вавилонські уявлення про світобудову.
Мойсей, не маючи телескопа, не допустив і іншої поширеної помилки стародавніх вчених. Він назвав Сонце більшим світилом, ніж Місяць, в той час, як в Єгипті в його часи панувало твердження, що Місяць більший ніж Сонце. Мойсей не написав також про Сонце, що воно – найбільше світило, як стверджувала вавилонська мудрість. Зараз же відомо, що є безліч світил, набагато більших за Сонце.
Хто ж керував Мойсеєм, який на одній сторінці описав походження Землі і Всесвіту і уникнув незліченної кількості помилок, які міг би допустити і сучасний вчений, якби йому довелося висвітлювати це питання настільки ж лаконічно і доступно для людей усіх часів і народів? Неупереджений дослідник змушений погодитися – Бог керував його пером.
Пророк Єремія сміливо говорить про зірки: «як незчисленні ті зорі небесні, а морський пісок незміренний» (Єр.33: 22). Він говорив це в той час, коли кількість зірок вважалася великою, але доступною для обчислення. Гіппарх, засновник грецької астрономії, склав каталог 1080 зірок, і це число не піддавалося сумніву.
Пророк Ісая, говорячи про Бога, стверджував: «Він є Той, Хто сидить понад кругом землі» (40: 22). Ісая використовує давньоєврейське слово khug, що перекладається як «коло», що буквально означає щось, що має «округлу форму» або «куля». Але, звичайно ж, люди, що жили за часів Ісаї, думали, що Земля плоска. І так продовжували думати кілька поколінь людей, що жили і після Ісаї. Пізніше було виявлено, що Земля не плоска; скоріше вона є кругом (khug). Ісая говорив все вірно, незважаючи на те, що люди тих часів думали зовсім навпаки. Звідки Ісая міг знати, що Земля має форму кулі? Просто вгадав?
Можна говорити про біблійну астрономію, хімію, біологію, історію, і ми ще раз переконаємося, що людина, глибше пізнаючи навколишній світ, починає все більше і більше розуміти необґрунтованість своїх колишніх критичних випадів проти Біблії.
3. Океанографія і метеорологія.
Колись давно Соломон написав: «Всі потоки до моря пливуть, але море не переповнюється: до місця, звідки ріки течуть, вони повертаються, щоб знову плисти» (Еклезіяст 1: 7). На перший погляд може здатися, що в цьому твердженні немає нічого особливого. Але якщо його розглянути разом з іншими свідченнями і місцями Писання, воно стає яснішим. Наприклад, річка Міссісіпі, при звичайній швидкості, скидає в Мексиканську Затоку приблизно 22 878 450 літрів води в секунду. І це тільки одна річка! Ну куди дівається вся ця вода? Відповідь, звичайно ж, полягає в законі кругообігу води, який так чудово описується в Біблії. У книзі Еклезіяст 11: 3 говориться, що: «коли хмари будуть повні, то виллють на землю дощ». У книзі Амос 9: 6 говориться, що: «Він… прикликає воду морську і виливає її на поверхню землі». Повне уявлення про кругообіг води в природі було отримано тільки в 16 і 17 століттях. Перший істотний доказ було отримано на основі експериментів П’єра Перолта і Едме Маріотта. Астроном Едмунд Хейлі також зробив внесок у розвиток гідрології і розуміння процесу кругообігу води. Більш ніж за 2000 років до отримання цих даних Писання говорить про цей кругообіг води. Яким чином?
Бог сказав Ною (Буття 6: 15) побудувати ковчег довжиною 300 ліктів, шириною 50 ліктів і висотою 30 ліктів. Тобто співвідношення довжини, ширини і висоти становило 30: 5: 3. Приблизно до 1858 року ковчег був найбільшим плаваючим судном, про який нам відомо з історії. Використовуючи традиційні підрахунки для обчислення в ліктях (приблизно 45 см.), довжина ковчега становила приблизно 137 метрів (півтори довжини футбольного поля), а його об’єм був приблизно 42 475 кубічних метрів. У 1844 році, коли Ізамбард К. Брунель побудував свій гігантський пароплав під назвою «Грейт Брітні», його розміри були майже такими ж, як і розміри ковчега, тобто мали співвідношення 30: 5: 3. Як виявилося, ці розміри є ідеальними для створення великих кораблів, які не призначені для швидкого плавання. Ковчег був побудований явно не для того, щоб швидко плавати; йому не потрібно було нікуди плисти! До речі, інженери – кораблебудівники часів II Світової Війни використовували те ж саме співвідношення 30: 5: 3 при проектуванні корабля «С.С. Джеремія О’Брайен», який в результаті був названий «бридке каченя» – величезний корабель, який зовні був схожий на баржу і мав ті ж розміри, що і ковчег. Він був створений для того, щоб перевозити величезні вантажі. Звідки Ною було відомо ідеальне співвідношення розмірів для побудови ковчега? Звідки він брав знання? Брунель і інші інженери – кораблебудівники мали за плечима досвід попередніх поколінь, що стосується створення кораблів, за допомогою яких вони проектували свої судна, але Ной був буквально першим з них.
Безперечні факти Біблії в області метеорології. Екклезіяст пише: «Віє вітер на південь і на північ вертається» (Екл.1: 6). До того часу, поки не було можливості зібрати дані зі всієї північної півкулі і з тропіків, вчені не могли розробити теорію повітряних течій в світі. Сьогодні відомо, що вітрові течії дійсно рухаються на південь і в верхніх шарах атмосфери повертаються на північ.
4. Фізика.
У трьох різних місцях Писання (Євреїв 1: 11; Ісаї 51: 6; Псалом 101: 27) говориться про те, що Земля, подібно до одягу, занепадає (старіє, зношується). Це саме те, що говорить нам Другий Закон Термодинаміки. Цей закон, також відомий як Закон збільшення Ентропії, керує всіма процесами; і немає жодного винятку. Згідно з цим законом, у міру того, як йде час, ентропія збільшується. Ентропія – це наукове слово, яке означає, що все стає більш безладним, більш довільним, більш безструктурним. Іншими словами, квітка цвіте, в’яне і гине. Дитина росте, досягає юності, дорослішає, старіє і вмирає. Будинок, який ми будуємо сьогодні, через 250 років перетворюється на купу мотлоху. Машина, яку ми купуємо сьогодні, через 30-40 років іржавіє і розпадається. Все виснажується. Все занепадає. Енергія, придатна для роботи, стає менш доступною. В кінцевому підсумку (кажучи теоретично) Всесвіт, сам по собі, випробує «теплову смерть», коли не залишиться енергії, доступної для використання. Це було відкрито зовсім недавно, проте біблійні автори точно відкрили це тисячі років тому. Що було джерелом їх знань?
5. Медицина.
У книзі Левит 17: 15 говориться про те, що м’ясо всякої тварини, яка померла природною смертю, не придатне для вживання в їжу людьми. Мойсей явно був дуже «кваліфікованим фахівцем в галузі охорони здоров’я», оскільки він знав, про що говорив. Сьогодні згідно з місцевими, державними законами, м’ясо тварин, які померли природною смертю, заборонено здавати на бійню і вживати в їжу. Що якщо тварина померла від сказу, сибірської виразки, бруцельозу або якої-небудь подібної хвороби? Воно явно не підходило б для вживання, оскільки якщо тварина померла, з нею було щось не так. Навіть сьогодні цей закон є одним з найбільш основних стандартів охорони здоров’я. Але звідки у Мойсея були такі знання?
Тоді як в Старому Завіті нічого не говориться про те, що не можна їсти будь-які фрукти або овочі, в ті часи (та і нині) існували жорсткі обмеження на вживання м’яса. Серед всіх наземних тварин в їжу дозволялося вживати тільки м’ясо тварин з роздвоєними копитами і м’ясо жуйних тварин (Левит 11: 3). З усіх тварин, що живуть у воді, дозволялося вживати тільки тих, які мають луску і плавники (Левит 11: 9; цікавий факт – отруйні риби не мають луски). Харчуватися м’ясом хижих птахів не дозволялося, як майже і всіма комахами. Але, напевно, найвідомішою твариною, м’ясо якої заборонено вживати, є свиня. Сьогодні ми знаємо, що така заборона має під собою дуже розумну підставу. Свиня – це тварина, яка харчується відходами, а це означає, нічого корисного не їсть. Таким чином, час від часу в її організм може потрапляти паразит Трихинелла (Trichinella spiralis), який викликає у людини захворювання трихінельоз. Також відомо, що свині є переносниками (тобто проміжними хазяїнами-організмами) стрічкового хробака (Taenia solium), також відомого під назвою свинячий солітер, і стрічкового хробака-паразита (Echinococcus granulosis), який викликає утворення пухлин в печінці, легенях і інших частинах тіла. Крім того, м’ясо свині містить в собі велику кількість гормону росту, який сприяє розвитку запальних процесів і гіпертрофії. Надмірне надходження гормону росту в організм може привести до ожиріння і різним новоутворенням (в тому числі і злоякісним). За часів харчової реформи в Німеччині різко зросла кількість ракових захворювань у людей похилого віку. Фахівці пов’язують це явище саме зі вживанням свинини. Надмірне надходження холестерину і гормону росту в організм сприяє росту ракових клітин. Шкоду для людського організму завдає і підвищений вміст гістаміну в свинині. Потрапляючи в організм, гістамін провокує розвиток різних запальних процесів (фурункульоз, апендицит, запалення жовчного міхура, запалення судин, абсцеси, шкірні захворювання та інші). В свинині є також і вірус грипу. За даними деяких досліджень, вірус грипу в літній час практично завжди міститься в легенях у свиней. Аналіз ковбасних виробів показав, що в переважній більшості зразків містяться вірусні частки.
Невже ізраїльтяни «випередили» інші народи у тому, що стосується здорового способу життя і правил особистої гігієни? Археологи визнають, що їм ще не вдавалось знайти цивілізації такі ж древні, як ізраїльська, чиї правила та обмеження по своїй складності і науковій точності могли б змагатися з єврейськими. Єгиптяни, наприклад, володіли дивовижними медичними технологіями. І, тим не менш, ізраїльтяни крім цієї інформації, володіли і іншими даними, які були недоступні іншим народам.
В книзі Буття 17:12, Бог звелів Аврааму робити обрізання кожного немовляти чоловічої статі на восьмий день його життя. Чому саме восьмий день? У людини згортання крові залежить від трьох чинників: (a) тромбоцити; (б) вітамін K; і (в) протромбін. У 1935 році професор Г. Дем висунув назву «вітамін K» як фактор, який допомагає запобігти кровотечі у курчат. Тепер ми знаємо, що вітамін K відповідає за утворення в організмі печінкою протромбіну. Якщо в організмі не вистачає вітаміну K, настає дефіцит протромбіну і може виникнути кровотеча.
Цікаво те, що тільки на 5-7-й дні життя в організмі дитини утворюється достатня кількість вітаміну K (під дією бактерії в кишковому тракті). Вітамін K, в поєднанні з протромбіном, викликає згортання крові, що дуже важливо під час будь-яких хірургічних процедур. Тому очевидно, що якщо вітамін К не виробляється в достатній кількості аж до п’ятого-сьомого днів, було б розумно відкласти будь-яке хірургічне втручання до закінчення цього періоду. Але чому Бог конкретно вказав робити це на восьмий день? На восьмий день кількість протромбіну насправді перевищує нормальний показник в 100 відсотків. Фактично, восьмий день – це єдиний день у житті чоловіка, коли кількість цієї речовини в організмі буде понад норму. Якщо є необхідність в операції, то восьмий день підходить для цього найкраще.
6. Біологія.
Апостол Павло стверджував, що саме Бог дає життя всім (Дії 17: 25). Протягом століть люди намагалися «створити життя» через процеси самовільного зародження. Хоча такі люди як Спалланзані, Реді, Пастер і сотні інших постійно доводили, що мимовільне виникнення життя неможливе, еволюціоністи не залишають своїх спроб довести зворотнє. Сьогодні хоча вченим вдається отримувати навіть найменші «будівельні цеглинки» – амінокислоти, але до сьогоднішнього дня ніхто не зміг «створити» життя. Апостол Павло задовго до цього знав, що саме Бог дарує життя. Просто здогадався?
Мойсей стверджував, що рослини і тварини розмножуються «за родом своїм» (Буття 1: 11,12,21,24). Це, звичайно, не дивує нас сьогодні, тому що ми розуміємо генетику і закони спадковості, які відповідають за те, щоб живі організми розмножувалися «за родом своїм». Якщо землероб садить кукурудзу, він добре знає, що збирати він буде не пшеницю. Якщо він спаровує бика з телицею, він знає, що в результаті вийде не лоша. Кукурудза дає кукурудзу; у корів народжуються корови. Чому? Тому що всі живі організми розмножуються «за родом своїм». Навіть сьогодні в природі це залишається істинним. Але як про це дізнався Мойсей – задовго до того, як з’явилася генетика (приблизно близько 1900 р.)?

Поділитися:

Перегляди: 884