27 сентября 2017

Какое сейчас время в твоей жизни?

Мудрые люди знают когда и что нужно делать, поэтому они и мудрые!

Історії відомий чоловік, мудрість якого дивувала увесь світ. Бог в Біблії каже про нього: «… ось, Я даю тобі серце мудре і розумне, так що подібного до тебе не було раніше тебе, і після тебе не постане подібний до тебе; (3Цар 3:12)». Цим чоловіком був — цар Соломон.

Написавши багато притч та розумних порад, ця наймудріша людина виразила сутність мудрості в двох ідеях: «серце мудрого знає і ЧАС і УСТАВ; (Еккл 8:5)». Соломон також підмітив, що на все свій час. Є період в житті людини коли вона народжується, є час коли потрібно придбати знання — підготуватися до дорослого життя, далі настає час дорослого життя в якому від людини очікується продуктивність (здатість забезпечувати себе та свою сімю). Ці періоди мають свої вікові рамки, хто легковажно ставиться до навчання у відведений на це час, в майбутньому здебільшого не може наздогнати втрачене. Не можливо в похилі літа починати навчатися. Не можливо вступати в доросле сімейне життя в 10 річному віці. Соломон каже що мудра людина знає коли і що потрібно робити.

Як в житті земному так і в житті духовному існують свої періоди для яких виділений конкретний час, це період духовного: НАРОДЖЕННЯ; НАВЧАННЯ (зростання); ПЛОДЮЧОСТІ (дорослого життя). Їх теж потрібно розуміти щоб не пропустити, і чинити в свій час потрібні справи.

НАРОДЖЕННЯ. Життя духовне, як і життя земне починається з народження, Ісус розмовляючи з Никодимом — вчителем Закону, пояснював йому: «…істинно, істинно кажу тобі: якщо хто не народиться звище, не може бачити Царства Божого. (Єв. Івана 3:3)» В житті людини є особливий період коли вона повинна народитися від слова Божого, як наслідок змінюється її свідомість, ставлення до гріха та до добра; з’являються нові — духовні цілі: жити у волі Божій; через що відбувається очевидна зміна ставлення людини до Бога, людей і свого життя. В період коли Бог веде людину до її духовного народження, Творець різними методами посилає до людини Своє Слово яке може оживити її дух до праведності. Бог формує різні сприятливі обставини навколо людини: її оточують люди що говорять про Ісуса, вона хоч і чула про Бога, але в цей час збільшується концентрація роздумів про реальне духовне значення істини, Творець в такий період часто дає Себе побачити через різні дива та знаки. Духовне народження людини відбувається через глибоке осмислення Божих істин. Це час для покаяння. Але він не безлімітний, як в час фізіологічного народження є межі в які може народитися жива дитина так і в духовному народженні є час на покаяння і навернення свідомості до святого мислення. Біблія говорить, що Бог близько чотириста років давав час ханаанським народам на те щоб вони покаялись, навернулись від своїх жахливих справав. Коли цей час минув їх зустрів Божий суд. У нас не має чотириста років на роздуми та й ніхто не знає скільки вже часу пропустив з того моменту коли Господь вів його до покаяння. Мудра людина помічає час Божого заклику і реагує на нього.

НАВЧАННЯ. Бог прагне не просто врятувати людину, але й зробити через кожного із нас Свою справу на цій землі. Тому, після духовного народження в життя приходить період зростання та навчання, коли Бог дарує нам гарні обставини для читання Біблії, відвідування богослужінь та багато часу для молитов і роздумів про Господні ідеї. Пишучи послання до євреїв апостол докоряє їх в тім, що вони втратили час в який повинні були зрости: «Бо, зважаючи на вiк, вам належало бути вчителями; але вас знов треба вчити перших початків слова Божого, i для вас пот­рiбне молоко, а не тверда страва. (Євр 5:12)» Духовно свідома та доросла людина здатна робити Боже діло будучи повноцінним дієвим членом в тілі Ісуса Христа, яке є Церква, а не просто Його паразитом. Від того наскільки ми добре знаємо нашу земну професію, як рительно її вивчали, безпосередньо залежить і наш професіоналізм в даній сфері, так само й в Божій справі, духовний зріст та міра пізнання Бога впливає на нашу духовну продуктивність.

ПЛОДЮЧІСТЬ. Духовне навчання має дві важливі відмінності від навчання земного, поперше, якщо для навчання в школі та інституті нам відведено біля п’ятнадцяти років, то в духовному житті ми повинні навчатись постійно. Подруге, Бог очікує від нас плодів нашого навчання відразу після вивчення певних тем — істин, а не по завершенні всього навчання. Якщо ми дізнались, що Ісус пішов на смерть через наші гріхи, то відразу повинні реагувати на це зміною ставлення до зла яке ми дозволяли собі робити. Господь дарує нам народження згори, береже нас і навчає очікуючи від кожного по мірі його сили плодів покаяння та добрих справ для людей яких до нас посилаю Ісус. Колись Бог через пророка Ісаю, розповів притчу про виноградник, яким зображувався народ Божий, що жив в часи пророка: «Заспіваю Улюбленому моєму пісню Улюбленого мого про виноградник Його. В Улюбленого мого був виноградник на вершині плодючої гори, і Він обніс його огорожею, й очистив його від каменів, і насадив у ньому добірні виноградні лози, і побудував вежу посередині його, і викопав у ньому точило, й очікував, що він принесе добрі грона, а він приніс дикі ягоди. І нині, жителі Єрусалима і мужі Іуди, розсудіть Мене з виноградником Моїм. Що ще належало б зробити для вино­градника Мого, чого Я не зробив йому? Чому, коли Я очікував, що він принесе добрі грона, він приніс дикі ягоди? Отже, Я скажу вам, що зроблю з виноградником Моїм: відніму в нього огорожу, і буде він спустошеним; зруйную стіни його, і буде потоптаним, і залишу його у запус­тінні: не будуть ні обрізувати, ні обкопувати його, – і заросте він тер­ням і бур’яном, і повелю хмарам не проливати на нього дощ.(Ісая 5:1-6)»

Я знову нагадаю слова Соломона: «серце мудрого знає і час і устав; (Еккл 8:5)». Чи знаєш ти який зараз час в твоєму житті і що потрібно робити? Можливо тобі час народитися духовно і Бог робить все для тебе аби твій дух відродився для праведності і ти став іншою людиною, в характері і житті якої люди помічатимуть Ісуса Христа? Можливо тобі даровані гарні обставини зростати духовно, навчаись від Божого Слова, відвідувати богослужіння, пізнавати Бога через молитву, та чи справді саме так ти проводиш час? А можливо вже давно Творець чекає від тебе плодовитого духовного життя в якому ти зрозумівши ідею Господа нашого Ісуса полюбиш людей і шукатимеш як допомогти їм врятуватися від гріха, що оповив увесь світ?

Мудрі люди знають коли і що потрібно робити, саме тому вони і мудрі. Євангеліє розповідає нам, що при другому — послідньому приході Ісуса, на замлі будуть люди які вірили в Нього, бажали Його приходу і Царства Божого, але в свій час вони не зробили того, що очікувалось від них. Цих людей Ісус називає «нерозумні діви», саме вони і будуть здивовані, що незалежно від віри в Бога і Його Сина Ісуса Христа, Господь скаже їм — не знаю вас.

Поки є ще час, оціни його справедливо, і чини те що належить тобі, аби не обманути самого себе і не прожити життя егоїстичне і даремне, яке закінчиться відлученням від Бога на віки вічні. Хай Господь благословить тебе істинною мудрістю і рішучістю!

Поділитися:

Перегляди: 427