24 Січня 2017
Пріоритети життя
Щоб людина була посправжньому щаслива, кожна сфера її життя повинна зайняти своє правильне місце…

Життя кожної людини складається з різних сфер або граней. Зокрема: сім’я, навчання, робота, відпочинок, віра в Бога … та інше. Ці всі речі потрібні для правильного та повноцінного існування. Про те, щоб справді життя було благополучним, кожна з цих сфер повинна зайняти своє правильне місце. Саме тому в даній статті я б хотів звернути вашу увагу на те що наше щастя чи нещастя залежить від того, на які місця ми поставимо перераховані грані нашого життя, тобто наскільки правильно ми розкладемо пріоритети.
Я приведу одну практичну ілюстрацію, щоб зрозуміти як сильно змінюється результат, якщо правильні і потрібні дії поміняти місцями. Уявіть, що ви надумали збудувати будинок, замовили будівельну компанію, оплатили роботи і після робіт прийшли оглянути результат. І ось: залитий гарний фундамент, викладені рівні стіни та встановлене хороше перекриття, але ці елементи зроблені у довільному порядку, тобто спочатку будівельники вирішили, що важливо покласти перекриття, потім на нього вони встановили стіни, а на стіни залили фундамент. Чи були б Ви задоволені такою роботою і чи можливо в такому домі жити? Ніби всі елементи присутні, але якщо вони встановлені в неправильному порядку то це не будинок, а руїни.
В нашому житті абсолютно так само – і сім’я була, і робота, і в Бога людина вірить, але все пішло шкереберть. Часто люди дивуються з свого життя, чому все так погано? Хтось звинувачує вдачу, хтось батьків чи державу, а дехто навіть на Бога нарікає, про що свідчить Біблія: “Глупота людини дорогу її викривляє, і на Господа гнівається її серце” (Приповісті 19:3).
Як і в наведеній ілюстрації з будівництвом, основна проблема життєвих невдач в неправильних пріоритетах. Чи чули ви думку, що все вирішують гроші, а що гроші не вирішують, вирішують великі гроші? Чи згідні ви? Саме по такій філософії живе більша частина людей, ставлячи у фундамент свого життя фінанси, через це переважну частину свого часу, сил, думок та серця людина прикладає до надбань. Як наслідок – не вистачає часу на виховання дітей, відсутність уваги до дружини чи чоловіка, від чого руйнуються стосунки в подружжі, а про Бога й годі говорити, велика частина християн згадують Творця тільки тоді, коли фінанси не в силах допомогти або наближається якесь релігійне свято.
Інша група людей посвячує себе особистим інтересам, хобі, відпочинку, розвагам. Такі люди не надто залежні від багатства, але й сім’я чи стосунки з Богом для них не є чимось надважливим. Хоча в їхньому житті є і робота, і сім’я, і навіть якісь релігійні переконання, проте їх основні життєві принципи “живи на повну”, або “все для себе, коханого”.
Бог ніколи не забороняв заробіток чи відпочинок, навпаки, Творець заповідав працювати і відпочивати, поєднавши ці дві сфери в одній з десяти святих заповідей, зокрема в четвертій заповіді сказано: “Пам’ятай день суботній, щоб святити його! Шість день працюй і роби всю працю свою, а день сьомий субота для Господа, Бога твого: не роби жодної праці ти й син твій, та дочка твоя, раб твій та невільниця твоя, і худоба твоя, і приходько твій, що в брамах твоїх. Бо шість день творив Господь небо та землю, море та все, що в них, а дня сьомого спочив тому поблагословив Господь день суботній і освятив його.” (Вихід 20:8-11). Так само й інститут сім’ї при створені людства заснував саме Бог. Автор всесвіту, премудрий Творець дарувавши для людського життя ці всі сфери, в святій Своїй книзі Біблії залишив нам цінні підказки, як правильно ними користуватися і в якому порядку розкласти для них пріоритети.
Ісус Христос пояснює: “Отож, не журіться, кажучи: Що ми будемо їсти, чи: що будемо пити, або: у що ми зодягнемось? Бож усього того погани шукають; але знає Отець ваш Небесний, що всього того вам потрібно. Шукайте ж найперш Царства Божого й правди Його, а все це вам додасться. (Від Матвія 6:31-33)” Ці слова показують Божий проект будівництва людського щастя, а саме кожен християнин повинен в основу свого життя закладати особисті стосунки з Богом, має значення не просто приналежність до якоїсь конфесії чи релігії, але особистий пошук Бога в своєму житті, пізнання та слідування Його волі. Саме це повинно займати найбільше старань, думок людини. Бог, даруючи людині життя і пропонуючи благословенну вічність в Небесному Царстві, хоче, щоб ми цінували це і по справедливості полюбили Його, Бога, всім своїм серцем.
Наступною складовою в будівництві нашого життя є сім’я, але тут важливо розуміти, що сімейне життя – це не просто взаємовигідне співіснування, але посвячення себе на служіння один одному, при якому кожен зі свого боку прагне зробити щасливим свого партнера, а не лиш вимагає від нього нафантазованої поведінки, зосереджуючись на власному самолюбстві. Стосунки християн із своїм Господом Ісусом Біблією уподібнені шлюбу, де “жених” – Христос заради своєї “невісти” – церкви не пошкодував віддати власне життя. В свою чергу церква – послідовники Христа, з великою повагою та любов’ю ставляться до Свого Спасителя. Саме така модель сім’ї, де чоловік цінує дружину вище свого життя і постійно дбає про неї, а вона з великою повагою і любов’ю допомагає своєму коханому, благословляється Богом і формує щасливе життя.
Третьою, по важливості, сферою нашого життя є служіння людям. Святе Євангеліє наказує кожному християнину служити ближнім безкорисливо і нелицемірно. Так само і апостол Петро навчає нас берегтися життя егоїста, але як наш Господь Христос посвятити себе для всіх: “Служіть один одному, кожен тим даром, якого отримав, як доморядники всілякої Божої благодаті.” (1Петра 4:10) Нажаль для більшості людей, допомога ближньому закінчується в своїй сім’ї або в дрібних подачках бідним.
І послідніми складовими життєвого будівництва, які повинні в останню чергу займати наші переживання та цілі, є фінансовий добробут та відпочинок. При такому проекті життя Сам Бог буде дбати про всяке влаштування.
Ця стаття в більшій мірі стосується християн. Якщо ви вірите, що на небі є Бог, то також повірте що Його план для вашого життя набагато кращий, ніж ваш власний. Якщо ви бачите, що пріоритети вашого життя не відповідають Божим порадам, розпочніть від сьогодні формувати з Ним власні, правильні стосунки в щирих, незавчених молитвах та дослідженні і виконанні Його волі, перегляньте своє ставлення до дружини, чи до чоловіка та дітей, а також не слідуйте за егоїстичною більшістю, почніть служити людям – добрим словом, увагою, молитвами і якщо потрібно першими необхідними матеріальними благами.
Багато людей вважають, що вони достатньо розумні і досвідчені, щоб самостійно будувати своє життя без Божих порад і настанов. Проте практика життя доказує абсолютно протилежне – основна маса людей повністю або в більшій мірі не задоволена своїм життям. Не повторюйте помилок самовпевнених людей, що відкидають добру Божу волю відносно вашого життя.

Поділитися:

Перегляди: 1 595